Aktuality - Optické zasíťování města

Optické zasíťování města 1

Rádi bychom vás informovali o záměru společnosti CETIN, a. s., která má v úmyslu zmodernizovat stávající síť elektronických komunikací na území města a provozovat sdílenou optickou síť. Zahájení prací na projektu a obhlídka města se předpokládá v dubnu.

Obhlídka a příprava projektu optického zasíťování města

Rádi bychom vás informovali o záměru společnosti CETIN, a. s., která má v úmyslu zmodernizovat stávající síť elektronických komunikací na území města a provozovat tak v Libčicích sdílenou optickou síť.

Podnikatelská činnost společnosti CETIN je zaměřena na poskytování telekomunikačních služeb, služeb vysokorychlostního internetu a obsahu na bázi optických sítí – optická přípojka do domácnosti.

Aktuálně  probíhá jednání s investorem ohledně projektu a podmínek realizace stavby a provádění
výkopových prací. Zahájení prací na projektu a obhlídka města se předpokládá v dubnu 2023.

V rámci stavby je řešeno i připojení několika městských objektů.

V průběhu projektové přípravy budou projednány úpravy některých tras výkopových prací tak, aby v budoucnu nebránily dalším investičním akcím.

Optická síť společnosti CETIN nabízí možnost výběru poskytovatele koncového připojení dle vlastní preference, a to u více než dvaceti poskytovatelů optického internetu. S ohledem na digitalizaci a rozvoj technologií je a bude optická síť  velmi žádoucí.

V případě dotazů kontaktujte: Roman Veselý, projektant společnosti RYVE-PROJEKT, s. r. o.
email: projekce@ryve-projekt.cz
web: www.ryve-projekt.cz