Aktuality - Změny ve svozu odpadu

Změny ve svozu odpadu

Rok 2024 přináší některé změny ve svozu odpadu. Snižuje se frekvence svozu směsného odpadu u rodinných domů a zavádí svoz bioodpadu i v zimních měsících. Poplatky za odpad se nemění, jsou stejné jako v letech minulých - 700 Kč/osoba/rok a nadále platí zvýhodnění pro určité skupiny občanů.

Svozová auta budou zajíždět k rodinným domům se stejnou pravidelností jako dosud, stále ve středu ráno. Pokaždé však vyvezou jiný druh odpadu – směs, plast, směs, papír a takto dokola.

Svoz hnědých nádob na bioodpad bude probíhat od března do listopadu ve stejném režimu jako dosud jednou za 14 dní. V zimních měsících od prosince do února budeme nově biologický odpad svážet jednou za měsíc.

Změny ve svozu odpadu

Důvody

Ke změně nás vede snaha o zefektivnění systému odpadového hospodářství ve městě tak, abychom při stále se zvyšujících nákladech předešli pro občany výraznému nárůstu poplatku v dalších letech.

Svoz papíru, plastu a tetrapaku od domů

Máme za sebou první svozy tříděného odpadu od domů. A vy stále máte možnost zažádat o nádoby k vašemu domu. Precizní třídění odpadu je jedna z cest, jak nezatěžovat systém z hlediska ochrany životního prostředí i s ohledem na městské finance. A jak dostát limitů v budoucnu? Kombinací snížení celkového množství vyprodukovaného odpadu a ještě
pečlivějšího třídění.

Datum vložení: 2. 1. 2024 11:22