Nové centrum města - studie

Jak se zbavit exekuce?

Jak se zbavit exekuce? 1

Ministerstvo spravedlnosti připravilo ve spolupráci s neziskovým sektorem Milostivé léto II. To umožní zbavit se exekucí a dluhů vůči státu, a to za velmi výhodných podmínek. Úhradu dluhu je třeba provést v období od 1. září 2022 do 30. listopadu 2022.

Od 1. září byla spuštěna druhá fáze tzv. „milostivého léta“. Jedná se o jedinečnou možnost splatit exekuce bez úroků.

Fyzickým osobám, které mají dluh vůči státu a jiným veřejnoprávním věřitelům vymáhaný soudním exekutorem, se otevírá možnost splnit svůj dluh zjednodušeným a finančně výrazně méně nákladným způsobem. Pokud dlužník využije „milostivého léta“, věřitel sice ztrácí dosud nezaplacené příslušenství, bude mu však uhrazen původní dluh, který je často dlouhodobě nevymahatelný.

„Milostivé léto“ proběhlo už v minulém roce a mohlo by se tak zdát, že se bude opakovat pravidelně. Na to není možné v žádném případě spoléhat, považujte proto tedy tuto příležitost za skutečně unikátní. V důsledku současné energetické krize a zvyšující se inflace je druhá vlna na místě a může pomoci především těm, kteří se do akce nemohli zapojit loni.

Milostivé léto II

Datum vložení: 22. 9. 2022 11:21