ČEZ Distribusce oznamuje přerušení dodávky elektřiny 16.6. od 7.30 do 16.30 hodin.

KORONAVIRUS: kompletní informace najdete na webu COVID PORTAL

Pomoc Ukrajině

Pomoc Ukrajině 2

Informace o pomoci lidem přicházejícím z Ukrajiny.

Ласкаво просимо до Лібчице (Libčice)!

letak_UA.pdf (666.07 kB)

Pomoc lidem z Ukrajiny u nás v Libčicích

Do Libčic míří první uprchlíci z Ukrajiny. Dá se očekávat, že pomoc bude potřeba dlouhodobě, proto se snažíme spojit naše síly a vzájemnou pomoc koordinovat. Někteří již pomoc nabízejí, pomáhají a někteří zvažují, jak vlastně mohou pomoci.

• Máte-li možnost a chuť pomoci, vyplňte náš dotazník “Rád pomohu”

• Víte-li o těch, kdo pomoc potřebují nebo hledáte, kdo by vám pomohl např. dovybavit byt k pronajmutí, proklikejte “Hledám pomocnou ruku”

Vaše poptávky/nabídky propojíme.

Chcete-li nám napsat, co se do kolonek dotazníků nevešlo, nebo nabídnout pomoc s koordinací, ozvěte se na mail info@libcickekrizovatky.cz. Přednostně ale pro nabídku pomoci využijte dotazníkové formuláře.

Informace pro občany z Ukrajiny, kteří k nám přijíždějí, nebo zde již jsou, jsou dostupné zde: https://libcickekrizovatky.cz/?cat=1037

Pokud chcete pomáhat i na celostátní úrovni, připravili jsme rozcestník pomoci pro Ukrajinu.

ukrajinský text - průvodce - klikněte zde

Krajský úřad Středočeského kraje

Informace pro uprchlíky z Ukrajiny, tentokrát s varováním před podvodníky a s kontakty na pomocné linky – linka pomoci v pracovněprávních vztazích a pro uprchlíky v nouzi.

POZOR NA PODVODNÍKY! INFORMACE PRO OBČANY UKRAJINY: ukrajina_letak10 pozor na podvodníky pdf.pdf (58.62 kB)

ОСТЕРЕГАЙТЕСЯ ШАХРАНСТВА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ: ukrajina_letak10_UA pozor na podvodníky ukr pdf.pdf (61.39 kB)

Informační letáky Ministerstva vnitra v české i ukrajinské jazykové verzi.Policie ČR

Informace pro nově příchozí občany Ukrajiny: Informace UA - oranžový stupeň (CZ).pdf (524.29 kB)

Інформація для новоприбулих громадян України: Informace UA - oranžový stupeň (UA).pdf (1.31 MB)

Informace pro občany Ukrajiny, kteří mají pobytové oprávnění na území České republiky: Informace UA - zelený stupeň (CZ).pdf (1.21 MB)

Інформація для громадян України, які вже мають посвідку на проживання в Чехії: Informace UA - zelený stupeň (UA).pdf (1.27 MB)

Centrum Malina

Rádi bychom Vás požádali o příspěvek na pomoc Ukrajině v rámci organizace Člověk v tísni. QR kód je nastaven na částku 500 Kč, ale můžete si částku přepsat dle Vašeho uvážení. Každá koruna je dobrá. Moc děkujeme za pomoc, Ukrajinci, ale i celý svět to potřebuje!
Centrum Malina, z.s.
www.centrum-malina.cz