Městská knihovna bude do 25.června z důvodu dovolené uzavřena.

Z provozních důvodů bude Česká pošta pobočka Libčice nad Vltavou ve čtvrtek 20. června 2024 uzavřena.

Rozvoj města

NAFUKOVACÍ SPORTOVNÍ HALA SE ZÁZEMÍM

Zde si můžete prohlédnout studie, které řeší úpravy libčické náplavky a návrh nafukovací haly se zázemím pro sportovce a revitalizaci navazujícího volnočasového areálu TJ Sokol.

LIBČICKÁ NÁPLAVKA

ZHOTOVITEL  Rehwaldt Landscape Architects
FÁZE   studie
DATUM   02/2024

Studie řeší úpravy náplavky v Libčicích nad Vltavou. Předmětem řešení je podpořit sportovně rekreační aktivity na náplavce a zprostředkovat kontakt s řekou. Dále vytvořit prostor pro přírodní biotop a zlepšit zadržování vody v místě při přívalových deštích.

Návrh vytváří podmínky pro konání společenských akcí konaných městem. Navržená řešení jsou přírodě blízká a jejich údržba má nízké nároky na lidské a finanční zdroje.

Řešení umožňuje využití pro odpočinek, posezení u řeky, sportovní aktivity (běh, jízdu na kole, bruslích, výuka tělocviku), společenské akce, občasné koupání v řece, vodní sporty, ale zajišťuje také podmínky pro rybáře. V neposlední řadě podporuje ekologické funkce v území, které mohou být využity k edukativním účelům.

Soutěžní návrh pracoval s variantou vedení cyklostezky z jižního cípu řešeného území. Tato varianta však v návaznosti na projekt cyklostezky, který v současnosti není zpracován, v této studii není uvažována.

STUDII LIBČICKÉ NÁPLAVKY NAJDETE ZDE Typ: PDF dokument, Velikost: 70.41 MB

NAFUKOVACÍ SPORTOVNÍ HALA SE ZÁZEMÍM

ZHOTOVITEL  PÍSEK SEYČEK ARCHITEKTI s.r.o.
FÁZE   studie
DATUM   03/2024

Studie řeší návrh nafukovací haly se zázemím pro sportovce a revitalizaci navazujícího volnočasového areálu při TJ Sokol ve městě Libčice nad Vltavou. Hala by měla nabízet dostatečný prostor pro stávající házenkářské hřiště a další sporty jako jsou tenis, badminton, florbal, futsal, basketbal nebo volejbal. Zázemí by mělo obsahovat prostor pro šatny sportovců a rozhodčí/trenérů, sociální zázemí, kancelář správce a dále skladovací prostor pro sportovní náčiní.

Revitalizace areálu by se měla soustředit zejména na nové dopravní hřiště, pumptrackovou dráhu a další tělovýchovné a volnočasové aktivity pro veřejnost. Návrh by měl také umožnit variabilitu veřejného prostoru pro další využití např. při městských trzích , majálesu apod.

STUDII NAFUKOVACÍ SPORTOVNÍ HALY NAJDETE ZDE Typ: PDF dokument, Velikost: 44.46 MB

NLV_portfolio_studie.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 70,41 MB