Festival pivovarů
Milovníci zlatavého moku, zapište si do kalendářů sobotu 20. června 2026. Louka Vinice se promění v centrum pivní kultury, kde se představí špička české craftové scény. Festival minipivovarů slibuje nejen degustační zážitky, ale i bohatý program pro celé rodiny.
Návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku poctivých řemeslných piv. Svou účast již potvrdily oblíbené značky jako Olivův pivovar, Kbelský pivovar nebo Pivovar Louka. Na čepu budou jak tradiční ležáky, tak odvážné pivní speciály, které doplní vyhlášený street food – od šťavnatých burgerů až po grilované klobásy.
Atmosféru na louce podpoří živá hudba napříč žánry. Odpoledne zahájí ve 12:30 duo Tereza Doležalová a Natálie Hrnčířová, na které naváže písničkář Vladimír Šunda alias ŠUNĎÁK. Večerní finále pak obstará od 17 hodin kapela BRICKSTEP.
Mysleli jsme i na nejmenší návštěvníky. Zatímco rodiče budou ochutnávat, děti se zabaví v tvořivých dílničkách, na skákacím hradu, mobilní střelnici nebo při malování na obličej.
„Chceme, aby si lidé u nás odpočinuli. Žádný spěch, jen dobré jídlo a příroda. Doporučujeme vzít si s sebou deku a užít si u nás klidně celý den formou pikniku," vzkazují pořadatelé.
- Kdy: sobota 20. června 2026, 12:00 – 20:00 hod.
- Kde: louka Vinice, Panenské Břežany
- Hlavní hvězdy (pivo): Olivův pivovar, Kbelský pivovar, Pivovar Louka a další
- Vstup: ZDARMA